Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi

Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi

Aile Danışmanlığı Nedir?

Aile terapisi veya aile danışmanlığı, aile sistemi içerisinde işlev bozulmalarına neden olan aile ve bireylerin önemli yaşam geçişleri veya zihinsel sağlık koşulları gibi psikolojik sağlığını etkileyen belirli sorunları ele alan bir psikoloji dalıdır.

 

Aile Danışmanlığı Sertifikası:

Vektörel Grup alanında 15 yılı aşkın deneyimi ve güvenilir hizmet anlayışıyla; günümüz yoğun yaşam temposu içerisinde, zaman ve mekân tasarrufu ile kişisel gelişim ve kariyerinde uzmanlaşma hevesinden vazgeçmeyenlere üniversite Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimini Uzaktan Eğitim konforu ile sunuyor. Üstelik kaçırdığınız canlı dersleri istediğiniz zaman tekrar izleyebilecek; kursumuzdan mezun olduktan sonra bile 10 yıl boyunca bu bilgilere erişebileceksiniz.

Aile danışmanlığı sertifika programına başvurabilecek meslek grupları Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi, Psikoloji, Sosyoloji, PDR, Tıp, Hemşirelik alanlarından birinden lisans eğitimi devam eden veya mezun olanlardır. Aile danışmanlığı sertifikası Aile Danışmanlığı Yönetmeliği Resmi gazetenin 4 Eylül 2012 tarihli sayısında yayımlandı. Buna göre en az üç yüz saati teorik olmak üzere toplamda 450 saatlik aile danışmanlığı eğitim zorunludur. 450 saat eğitim tamamlanmadan sertifika alınamaz. Sınavlarda başarı gösteren kişiler sertifikasını alarak, aile danışmanı unvanı alır.

Sertifikaya Sahip Olduktan Sonra İş İmkanları:

Eğitim programımızı eksiksiz tamamlayanlar kendi aile danışma merkezlerini açabilirler
Aile Danışmanlığı Merkezlerinde aile danışmanı uzmanı olarak görev alabilirler
Resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulacak Aile Danışmanlığı birimlerinde aile danışmanı uzmanı olarak çalışabilirler
Adalet Bakanlığında, Aile ve çocuk Mahkemelerinde bilirkişilik yapabilirler
Özel okullarda rehber öğretmenlik yapabilirler
Kreşlerde danışmanlık hizmeti verebilirler
Çocuk Esirgeme Kurumu ve Kızılay gibi çocuklarla yoğun iletişim kurarak hizmet veren kurumlarda görev alabilirler
Belediyelerde aile danışmanlığı hizmetleri verebilirler
Eğiticinin eğitimi sertifikası da alarak eğitmenlik yapabilirler
Kamuda görev yapan kişiler bu belge ile bölümler arası geçiş yapabilirler
Şu an pilot bölge çalışması yapılmakta olan bölgelerin dışında da Aile Hekimlerinin yanında aile danışmanlığı uzmanlığı kadroları açılması planlanmaktadır.