Güzellik Uzmanlığı Sertifika Eğitimi

Güzellik Uzmanlığı Sertifika Eğitimi

Güzellik uzmanlığı eğitimi & Estetisyenlik eğitimi, güzellik ve bakımı seven ve bu meslekte kariyer edinmek isteyen, ön koşulsuz katılabileceği çok değerli bir eğitim programıdır. İş yeri açmayı düşünen kişilerin alması gereken anahtar eğitimdir. Gelişmeye açık bir meslek dalıdır. Bu eğitimin sonunda Üniversite onaylı sertifikası ile güzellik uzmanı olarak kariyer basamağında büyük bir adım atmış olursunuz.

“Estetisyen & Güzellik Uzmanı”, güzellik hizmeti verilen alanlarda cilt sağlığı ve görünümünü iyileştirmek için çeşitli bakım ve işlemleri uygulayabilen, cilt ve vücut bakımı, epilasyon, çeşitli zayıflama teknikleri ile cihaz kullanımı gibi kişisel hizmetler sunan kişilere denir. Aynı zamanda, “Estetisyen & Güzellik Uzmanları“ daha birçok işlemi tek başına gerçekleştirebilen nitelikli kişilerdir. Bu eğitimde amaç bu nitelikli bireyleri ortaya çıkartmaktır.

Tüm sağlık ve temizlik kurallarına dikkat ederek cilt ve vücut bakımı ile ilgili tüm uygulamaları, kozmetik bilimi ve teknolojisinden yararlanarak, belirli bir zaman içerisinde yapan kişilere Estetisyen denir. Cilt terapisti de denilen estetisyenler, uyguladıkları işlemler neticesinde bedensel ve psikolojik sağlığa da büyük ölçüde katkıda bulunurlar. Ancak tıp doktorları değildirler.

Günümüzde, her alanda olduğu gibi, güzellik sektöründe de teknoloji ilerledikçe ve estetik algısı değiştikçe estetisyenliğe ilgi  artmaktadır. İnsanın sağlıklı olma ve doğal güzelliği ön plana çıkarma isteği güzellik sektörünü her daim bir adım önde tutacaktır. Estesiyenlik, cilt ve vücut bakımı, epilasyon, depilasyon, makyaj, masaj, zayıflama gibi kişisel bakım işlemlerini uygulayan bir meslek dalıdır.

Cildi tanıma, ürün kullanımı ve cilt tedavilerine yönelik çalışmalar estetisyenliği kapsar. Yaşlanma belirtilerini geciktirmek, daha genç ve canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için estetik uygulamalar yaptırılmaktadır. Tüm bu uygulamaları yapan kişilerin de, mutlaka sertfikalı, alanında uzman kişiler olması gerekmektedir.

Estetisyen tarafından yapılan uygulamalar sadece tedavi amaçlı değildir; kendini iyi hissetmek, sağlıklı ve dinç bir bedene sahip olmak için de çeşitli işlemler uygulanır. Estetisyenlik, her yaş grubuna uyan bir meslektir. Ayrıca geleceği parlak ve iş imkanı oldukça yüksek bir meslek dalıdır.ateks akademi bünyesinde gerçekleştirilen Güzellik uzmanlığı eğitimini alarak kariyerine giden bu yolda büyük bir adım atmış olacaksınız.

Bu pozisyonda görev alabilmek için yerine getirmesi gereken ilk şey üniversite onaylı sertifikaya sahip olmaktır.